• Warsztaty

    Warsztaty „Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u” grupa 1

    26.02.2019 - 27.02.2019

  • Rejestracja

    22.01.2019 - 25.02.2019

O 1

Warsztaty „Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u” grupa 1

Rodzaj wydarzenia: Warsztaty
Dziedzina wydarzenia: Medyczna
Przeznaczenie wydarzenia: Podnoszenie kwalifikacji

Dyrekcja Wojskowego Instytutu Medycznego zaprasza do udziału w szkoleniach Idea2Business przeznaczonych dla pracowników WIM, którzy prowadzą projekty o potencjale wdrożeniowym lub mają pomysł na projekt innowacyjny i są zainteresowani zwiększeniem kompetencji w zakresie komercjalizacji jego efektów. Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów/konwersatoriów z wstępem teoretycznym i studiami przypadków, w tym analizą pomysłów wybranych w grupach uczestników. W zaproponowanym module dwudniowym uczestnicy stworzą model biznesowy dopasowany do projektu, zapoznając się z podstawowymi narzędziami analizy, które są potrzebne do szybkiej oceny wartości projektu w pierwszym z etapów komercjalizacji – preinkubacji.

Organizator

Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy

Program ramowy

Idea

Jak ocenić pomysł i jego potencjał?
2 * 45 min - Konwersatorium

Analizy

Co można a co trzeba analizować?
3 poziomy analiz
Ćwiczenie grupowe
6 * 45 min - Warsztat, ćwiczenia grupowe

Wybór modelu biznesowego (kanwa)

W poszukiwaniu rynku i przewagi konkurencyjnej
Konkurencja/klienci/zespół
Studium przypadku
6 * 45 min - Konwersatorium, ćwiczenia grupowe

Strategia rozwoju

Prezentacje modeli i dyskusja
Kolejne kroki przedsiębiorcy
2*45 min - Konwersatorium

Wykładowcy

Prowadzący
Warsztaty podstawowe prowadzi Andrzej Kuśmierz z zaproszonymi ekspertami dziedzinowymi.

Dr Andrzej Kuśmierz
Wykładowca w Katedrze Strategii Akademii Leona Koźmińskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, programu Top500 Innovators w Uniwersytecie Stanforda oraz Leadership Academy for Poland.
Prowadzi doradztwo, wykłady oraz warsztaty z obszarów strategii, przywództwa oraz e-biznesu. Doradza przedsiębiorstwom z branży IT, telekomunikacyjnej i medycznej. Jest promotorem oraz recenzentem ponad 100 projektów doradczych (związanych ze startupami, restrukturyzacją, wdrażaniem strategii) prowadzonych w ramach programów Executive MBA i Kozminski MBA. Jest autorem i współautorem studiów przypadku oraz publikacji naukowych z zu strategii, przywództwa i zarządzania zmianą.
Wspiera innowacje współpracując z funduszami i z naukowcami, którzy chcą zmienić swoje idee w biznes. Założyciel i CEO Idea2Business (organizacja budująca nowe firmy) oraz my dla inwestorów prywatnych.
Współzałożyciel, lider i autor programu Warszawskiego Akceleratora Technologicznego WAW.ac.
Mentor w programie akceleracyjnym WAW.ac, w konkursie dla start up’ów Intel Business Challenge, Intel Global Challenge, ale również w DT WARP w hub:raum oraz w Challenge Up.
Jest również mentorem dla młodych naukowców w programie Top Minds, wspólnym projekcie Komisji Fulbrighta i Top500 Innovators. https://pl.linkedin.com/in/andrzejkusmierz

Wojciech Broniatowski
Współzałożyciel i koordynator programu akceleracyjnego WAW.AC. Założyciel i Członek Zarządu Fundacji Kapitał Młodych, przez którą wspiera młodych ludzi ucząc przedsiębiorczości, organizacji i zarządzania projektami oraz pomagając zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.
Project manager z interdyscyplinarnych projektów z branż: IT, ecommerce, muzycznej, dziennikarskiej, biotechnologicznej i prawa.
Absolwent Zarządzania ALK i błyskotliwy lider, który zrobi wszystko, by wydobyć z zespołu to, co najlepsze. Swoje interdyscyplinarne doświadczenie w bankowości, mediach, prawie i ecommerce wykorzystuje do dynamicznej animacji młodych ludzi, naukowców i przedsiębiorców współpracując w ramach społeczności Idea2business. Stypendysta Fundacji Koźmińskich oraz Fundacji Orange.
Fundraiser, przedsiębiorca, autor publikacji na temat aktywizacji, edukacji i rozwoju potencjału młodzieży. https://www.linkedin.com/in/wojtekbroniatowski/