• Konferencja

  IV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej ,,Biologia-Medycyna-Terapia"

  22.05.2019 - 25.05.2019

 • Rejestracja

  01.11.2018 - 20.05.2019

O konferencji

IV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej ,,Biologia-Medycyna-Terapia"

Rodzaj wydarzenia: Konferencja
Dziedzina wydarzenia: Medyczna
Przeznaczenie wydarzenia: Naukowo-medyczne

Nasza konferencja jest już kolejnym, cyklicznym spotkaniem wybitnych polskich i zagranicznych naukowców. Jej głównym celem jest promowanie osiągnięć, wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk naukowych, klinicznych oraz diagnostycznych z różnych obszarów i dziedzin nauki na rzecz rozwoju biologii medycznej.

Realizując motto naszej konferencji postaramy się dołożyć wszelkich starań by uczestnicy konferencji mogli się spotkać z ludźmi którzy rzeczywiście tworzą współczesną i przyszłą medycynę. Będą to uznani w kraju i na świecie pionierzy i liderzy swoich dziedzin którzy przedstawią obecny stan wiedzy oraz wyzwania na przyszłość. Wzorem ubiegłych lat nie tylko będziecie można posłuchać ciekawych wykładów ale także porozmawiać i nawiązać kontakty naukowe w sprzyjającej i ciepłej atmosferze.

Organizator

Polskie Towarzystwo Biologii Medycznej

Współorganizatorzy

Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii

Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej

Aktualności

 • 30 April 2019

  Opłata konferencyjna

  W związku z wieloma prośbami ze strony uczestników Komitet Organizacyjny podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania niższej opłaty konferencyjnej do dnia 06.05.2019 roku.
 • 30 April 2019

  Termin nadsyłania prac - 06.05.2019

  W związku z długim weekendem oraz kłopotami technicznymi termin nadsyłania prac zostaje przesunięty do dnia 06.05.2019 roku.
 • 29 April 2019

  Patronat Marszałka Województwa Małopolskiego

  Miło jest nam poinformować, iż patronat nad IV Zjazdem Naukowym Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej objął Marszałek Województwa Małopolskiego - Pan Witold Kozłowski.
 • 26 April 2019

  Certyfikacja MedTech

  Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować, iż IV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej otrzymał certyfikację Ethical MedTech. https://www.ethicalmedtech.eu/medtech-apps/cvs/view-event/EMT16075

  Załączniki

  MedTech | PNG
 • 23 April 2019

  Miejsce Obrad IV Zjazdu PTBMed

  Miejscem obrad IV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej jest Dworek Gościnny w Szczawnicy (http://www.dworekgoscinny.pl/).
 • 12 April 2019

  Zakwaterowanie Hotel Batory

  Szanowni Państwo, w związku z brakiem wolnych pokojów w hotelu Nawigator proponujemy także zakwaterowanie w Hotelu BATORY (obiekt blisko miejsca obrad w cenach: pokój jednoosobowy ze śniadaniem i obiadem - 292 PLN za noc, pokój dwuosobowy ze śniadaniem i obiadem - 206 PLN za osobonoc, 412 PLN za noc za pokój). Prosimy o powołanie się na Zjazd PTBMed, co daje gwarancję uzgodnionej ceny.
 • 12 April 2019

  Zakwaterowanie Willa Marta Szczawnica

  Szanowni Państwo, w związku z brakiem wolnych pokojów w hotelu Nawigator proponujemy także zakwaterowanie w Willa Marta (tani, urokliwy pensjonat w centrum miasta, nieco oddalony od miejsca obrad w cenach: pokój jednoosobowy ze śniadaniem - 155 PLN za noc, pokój dwuosobowy ze śniadaniem - 105 PLN za osobonoc, 210 PLN za noc za pokój). Prosimy o powołanie się na Zjazd PTBMed, co daje gwarancję uzgodnionej ceny.
 • 9 April 2019

  Zgłaszanie prac

  Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do zgłaszania swoich prac w ramach IV Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej. W celu zgłoszenia pracy należy wejść w zakładkę: "MENU" a następnie zalogować się na swój profil (uczestnik musi być zarejestrowany). Po kliknięciu w nazwę Konferencji pojawią się zakładki w tym zakładka: "Zgłaszanie prac". Następnie klikamy "Dodaj pracę" i wybieramy odpowiednią kategorię. Po przejściu do kreatora możemy rozpocząć dodawanie pracy. Zakończenie naboru prac - 30.04.2019.
 • 9 April 2019

  Zakwaterowanie

  Uprzejmie informujemy, iż rezerwacji hotelu dokonujecie Państwo samodzielnie a należność za zakwaterowanie i wyżywienie regulujemy bezpośrednio z hotelem, który Państwo zarezerwowaliście. Proponujemy dla uczestników Zjazdu zakwaterowanie w Hotelu NAWIGATOR po preferencyjnych cenach (miejsce w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem i obiadem - 180 PLN/osoba/doba, miejsce w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem i obiadem - 270 PLN/doba). Proszę pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na miejscu zostanie pobrana opłata klimatyczna w wysokości 3 zł/dzień/osobę (dodatkowo płatna w recepcji hotelu) . Proponowane ceny dotyczą jedynie uczestników Zjazdu! Prosimy przy rezerwacji poinformować o fakcie uczestnictwa w IV Zjeździe PTBMed. W przypadku rezerwowania hotelu po 15.04.2019 roku NIE GWARANTUJEMY MIEJSCA.
 • 8 April 2019

  Certyfikat INFARMY

  Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować, iż IV Zjazd Naukowy PTBMed otrzymał certyfikat Infamy o numerze 1713.

  Załączniki

  Certyfikat 1713 | PDF
 • 4 April 2019

  Informacja dla uczestników

  Dnia 23.05.2019 roku jest przewidziane ognisko, które jest alternatywą dla typowego posiłku w restauracji. Odbędzie się również kolacja (24 maja) z muzyką w tle.
 • 13 March 2019

  Opłaty

  Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy, niezwłocznie po zarejestrowaniu, o dokonanie opłaty konferencyjnej. Rejestracja i wpłaty po 26.04.2019 roku będą się wiązały z wyższą wysokością opłaty konferencyjnej. Odpowiednio będą one wynosiły: Uczestnik standardowy: 900 PLN (osoba towarzysząca: 500 PLN), Uczestnik-członek PTBMed lub członek Oddziału Warszawskiego PTIDiK: 750 PLN (osoba towarzysząca: 500 PLN), Uczestnik - student lub doktorant: 450 PLN.
 • 8 March 2019

  Opłata konferencyjna

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż opłata konferencyjna obejmuje: koszty organizacyjne, materiały konferencyjne, koszty przerw kawowych.
 • 8 February 2019

  prof. Theresa L. Whiteside

  Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż gościem honorowym IV Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej będzie prof. Theresa Whiteside która wygłosi także wykład inauguracyjny w pierwszym dniu zjazdu.
 • 4 February 2019

  Studenci i Doktoranci

  Szanowni Studenci i Doktoranci, wzorem lat ubiegłych także w tym roku organizujemy specjalne Sesje dla Młodych Pracowników Nauki. Miło nam poinformować, iż w tym roku zniesiony został limit wiekowy. Za Młodego Pracownika Nauki będzie uważany każdy student (wymagane odpowiednie poświadczenie, np.: legitymacja) lub doktorant (wymagane pisemne oświadczenie opiekuna naukowego) który przedstawi odpowiednie poświadczenie uprawnień. Komitet Organizacyjny Zjazdu podjął także decyzję, że Wszyscy studenci i doktoranci (bez względu na wiek) mają prawo do obniżonej opłaty konferencyjnej (350 PLN). Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów do uczestnictwa w IV Zjeździe Naukowym PTBMed.
 • 4 February 2019

  Uwaga!

  Na konto podane w zakładce - OPŁATY - prosimy wpłacać jedynie opłatę konferencyjną. Należność za zakwaterowanie i wyżywienie regulujemy bezpośrednio w hotelu, który Państwo zarezerwowaliście.
 • 4 February 2019

  Zakwaterowanie

  Uprzejmie informujemy, iż rezerwacji hotelu dokonujecie Państwo samodzielnie a należność za zakwaterowanie i wyżywienie regulujemy bezpośrednio z hotelem, który Państwo zarezerwowaliście. Proponujemy dla uczestników Zjazdu zakwaterowanie w Hotelu NAWIGATOR po preferencyjnych cenach (miejsce w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem i obiadem - 180 PLN/osoba/doba, miejsce w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem i obiadem - 270 PLN/doba). Proszę pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na miejscu zostanie pobrana opłata klimatyczna w wysokości 3 zł/dzień/osobę (dodatkowo płatna w recepcji hotelu) . Proponowane ceny dotyczą jedynie uczestników Zjazdu! Prosimy przy rezerwacji poinformować o fakcie uczestnictwa w IV Zjeździe PTBMed.
 • 25 January 2019

  I Komunikat

  Szanowni Państwo, w załączniku dostępny jest I komunikat dotyczący konferencji. Komitet Organizacyjny będzie bardzo wdzięczny za rozpropagowanie informacji.

  Załączniki

  I Komunikat | PDF
 • 22 January 2019

  Zgody

  Szanowni Uczestnicy, uprzejmie prosimy aby w trakcie logowania zwrócić szczególną uwagę na to, by wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptację regulaminu sprzedaży usług szkoleniowych. Obie zgody są niezbędne do prawidłowego procesu rejestracji i uczestnictwa w Konferencji.
 • 22 January 2019

  Sesje Młodych Pracowników Nauki

  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy młodych pracowników naukowych oraz doktorantów do zgłaszania prac. Jak każdego roku na autorów najlepszych doniesień ustnych i plakatowych czekają atrakcyjne nagrody! Dodatkowo studenci i doktoranci płacą tylko 350 zł opłaty konferencyjnej (wymagane zaświadczenie od opiekuna naukowego). Sesje dla młodych naukowców i doktorantów zostały zaplanowane w sobotę tak aby nie kolidowały z ewentualnymi obowiązkami na macierzystych jednostkach naukowych. Aby doniesienie ustne lub plakat mógł być zakwalifikowany do Sesji Młodych Naukowców pierwszy i prezentujący pracę autor musi być studentem lub doktorantem. Zapraszamy serdecznie wszystkich młodych pracowników nauki!
 • 22 January 2019

  Zgłaszanie prac

  Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do zgłaszania swoich prac w ramach IV Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej. W celu zgłoszenia pracy należy wejść w zakładkę: "MENU" a następnie zalogować się na swój profil (uczestnik musi być zarejestrowany). Po kliknięciu w nazwę Konferencji pojawią się zakładki w tym zakładka: "Zgłaszanie prac". Następnie klikamy "Dodaj pracę" i wybieramy odpowiednią kategorię. Po przejściu do kreatora możemy rozpocząć dodawanie pracy.

Opłaty

  Konto bankowe

  68 1020 1042 0000 8102 0312 3098

  W opisie przelewu proszę podać: Imię, Nazwisko, IV zjazd PTBMed - Szczawnica, rodzaj opłaty (np. Członek PTBMed lub student)

  Koszty uczestnictwa w konferencji

  Uczestnik standardowy

  Przy rejestracji do May 6, 2019
  700.00 PLN

  Uczestnik-członek PTBMed lub członek Oddziału Warszawskiego PTIDiK

  Przy rejestracji do May 6, 2019
  550.00 PLN

  Uczestnik - student lub doktorant (wymagane oświadczenie podpisane przez opiekuna naukowego)

  Przy rejestracji do May 6, 2019
  350.00 PLN

  Osoba towarzysząca

  Przy rejestracji do May 6, 2019
  350.00 PLN

Informacje

Opłata konferencyjna zapewniająca uczestnictwo w Zjeździe i obejmuje: koszty organizacyjne, materiały konferencyjne koszty przerw kawowych.

PROGRAM KONFERENCJI PRZEWIDUJE:

•Wykłady plenarne zaproszonych gości (20 min.)

•Doniesienia ustne (10 min.)

•Sesję plakatową (wielkość plakatu 70-100 cm)

•Sesję doktorantów i młodych pracowników naukowych – doniesienia ustne (10 min.) lub plakat

Streszczenia doniesień ustnych i plakatów należy przysłać za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji. Nabór prac rozpoczyna się 01.02.2019. Zakończenie naboru prac - 30.04.2019.

Miejsce obrad IV Zjazdu PTBMed:
Dworek Gościnny, Szczawnica
http://www.dworekgoscinny.pl/pl/

Program

May 22, 2019

Rejestracja

Przyjazd i rejestracja uczestników Zjazdu

May 22, 2019

Rejestracja

Przyjazd i rejestracja uczestników Zjazdu

May 23, 2019

Uroczyste Rozpoczęcie Zjazdu

Wykład Inauguracyjny

Przerwa kawowa

Sesja I - Biologia Komórki

Przerwa Obiadowa

Sesja II - Medycyna Regeneracyjna i Biotechnologia

Walne zebranie PTBMed

May 23, 2019

Sesja III - Biologia i Medycyna Rozwoju

Przerwa obiadowa

Sesja IV - Choroby Cywilizacyjne, Zakaźne i Szczepienia

Wyzwania medyczne i diagnostyczne współczesnego świata.

PANEL DYSKUSYJNY

May 24, 2019

Sesja V - Immunologia

Przerwa kawowa

Sesja VI - Biologia Nowotworów

Przerwa obiadowa

Sesja VII - Genetyka Medyczna i Nowoczesna Diagnostyka

Muzyka-Nauka-Biologia

Panel Dyskusyjny

May 24, 2019

Sesja VIII - Sesja Posterowa - VARIA

May 25, 2019

Sesja IX - Sesja Doktorantów i Młodych Naukowców

Przerwa kawowa

Sesja XI - Terapie Eksperymentalne i Terapie Biologiczne

Uroczyste Zakończenie Zjazdu

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród za najlepsze prezentacje ustne i plakatowe w konkursie dla Doktorantów i Młodych Naukowców. Zakończenie Zjazdu.

May 25, 2019

Sesja X - Sesja Plakatowa Doktorantów i Młodych Naukowców

Wykładowcy

Albrecht Piotr, dr hab. n. med.

Znaczenie i różne twarze kalprotektyny., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala B

Błaszczak Ewa, dr

The versatility of protein ubiquitylation in physiology and disease., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala A

Borsuk Ewa, dr hab.

Epigenetic remodeling in the pronuclei of mouse zygotes and the regulation of first mitosis., 2019-05-24, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Czystowska-Kuźmicz Małgorzata, dr

Arginase-1 containing exosomes and immunosuppression in ovarian cancer., 2019-05-24, 9 a.m. - 11 a.m., Sala A

Di Virgilio Francesco, prof.

The P2X7 receptor as a marker of disease., 2019-05-24, 9 a.m. - 11 a.m., Sala A

Domagała-Kulawik Joanna, prof. dr hab. n. med.

Immune-related adverse events of cancer immunotherapy- mechanisms, diagnosis, treatment- on the example of Pneumonitis., 2019-05-24, 11:30 a.m. - 1:30 p.m., Sala A

Donskow-Łysoniewska Katarzyna, dr n. biol.

Parasitic factors in autoimmune disease treatment - pros and cons., 2019-05-25, 11:30 a.m. - 1 p.m., Sala A

Dubaniewicz Anna, prof. dr hab. n. med.

"The Danger theory" - as a common mechanism of sarcoidosis induction by infectious and non-infectious factors., 2019-05-24, 9 a.m. - 11 a.m., Sala A

Fortuna Wojciech, dr

Progress in treatment of the spinal cord injury., 2019-05-23, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Gaciong Zbigniew, prof. dr hab. n. med.

Czy istnieje gen nadciśnienia tętniczego?, 2019-05-23, 3 p.m. - 4:30 p.m., Sala B

Gaciong Zbigniew, prof. dr hab. n. med.

Z tym prowadzącym nie skojarzono jeszcze wpisów w programie.

Górecki Dariusz C., prof.

P2X7 purinoceptor as a therapeutic target in Duchenne muscular dystrophy., 2019-05-25, 11:30 a.m. - 1 p.m., Sala A

KLOC Małgorzata, prof. dr hab.

Genetic, pharmacologic and magnetic interferance with macrophage phenotype to prevent chronic rejection of transplanted organs., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala A

Kociszewska-Najman Bożena, dr hab. n. med.

Ciąża i dziecko kobiety biorczyni narządu - wybrane zagadnienia., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala B

Kuchar Ernest, dr hab. n. med.

Zakażenia wrodzone z grupy TORCH w okresie pre- i postnatalnym., 2019-05-23, 3 p.m. - 4:30 p.m., Sala B

Lisowski Leszek, dr, prof. WIHE

ZAAWANSOWANE METODY SELEKCJI NOWYCH KAPSYDÓW WIRUSÓW AAV W CELU ZWIĘKSZENIA ICH WYDAJNOŚCI I SPECYFICZNOŚCI, 2019-05-24, 3 p.m. - 5 p.m., Sala B
AAV-based Gene Therapy: Are we there yet?, 2019-05-25, 11:30 a.m. - 1 p.m., Sala A

Lutyńska Anna, dr hab. n. med.

Z tym prowadzącym nie skojarzono jeszcze wpisów w programie.

Magliaro Chiara, dr

Brain organoids: 3D imaging and computational modelling of oxygen transport and consumption., 2019-05-23, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Małek Kamilla, prof. dr hab.

Detection of pulmonary metastasis in breast cancer by means of spectroscopic imaging tools., 2019-05-24, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Pączek Leszek, prof. dr hab. n. med.

Immunosenescence: the implication for medicine., 2019-05-24, 9 a.m. - 11 a.m., Sala A

Piprek Rafał, dr n. biol.

Tkankowo-specyficzny nokaut kadheryny E (Cdh1) i kadheryny N (Cdh2) w rozwoju gonad myszy., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala B

Płoski Rafał, prof. dr hab. n. med.

Whole exome and genome sequencing in diagnosis and discovery of novel human diseases., 2019-05-24, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Poręba Marcin, dr inż.

The application of mass cytometry for the multiparametric analysis of proteolytic enzymes in cancer and inflammation., 2019-05-24, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Rossowska Joanna, dr inż.

Reduction of immunosuppression in a tumor microenvironment using locally acting TGF-β1 inhibitors - practical application., 2019-05-24, 11:30 a.m. - 1:30 p.m., Sala A

Rossowska Joanna, dr inż.

Z tym prowadzącym nie skojarzono jeszcze wpisów w programie.

Sarnowska Anna, dr hab.

Adipose derived - MSC therapy - regeneration or restoration., 2019-05-23, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Skup Małgorzata, prof. dr hab.

Reduced glutamatergic and cholinergic transmission in the transected spinal cord of the rat: search for therapies reactivating isolated spinal circuits., 2019-05-23, 3 p.m. - 5 p.m., Sala A

Trombik Tomasz, dr

Multiple faces of ABCA1 protein: from immunology to antibiotic resistance., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala A

Ugorski Maciej, prof. dr hab.

Z tym prowadzącym nie skojarzono jeszcze wpisów w programie.

Ugorski Tomasz, prof. dr hab.

The role of glycosphingolipids in breast cancer progression. , 2019-05-24, 11:30 a.m. - 1:30 p.m., Sala A

Whiteside Theresa L., prof.

Tumor-derived exosomes as potential biomarkers of cancer progression and immune dysfunction in cancer., 2019-05-23, 9:30 a.m. - 10:30 a.m., Sala A

Woicka-Kolejwa Katarzyna, dr n. med.

Ocena klinicznych i immunologicznych predyktorów remisji astmy wczesnodziecięcej., 2019-05-23, 11 a.m. - 1 p.m., Sala B

Zagożdżon Radosław, PhD MD

Immune checkpoint inhibitors and CAR-T strategy in cancer immunotherapy - can they be merged?, 2019-05-24, 11:30 a.m. - 1:30 p.m., Sala A
Sildenafil citrate may decrease production of TNFα in healthy men T lymphocytes., 2019-05-25, 9 a.m. - 11 a.m., Sala B
Expression of immune checkpoints on lymphocytes from women with pregnancy loss, as a point of potential therapy, 2019-05-25, 9 a.m. - 11 a.m., Sala B

Zelent Arthur, dr

Potential of retinoic acid in anti-cancer therapy., 2019-05-24, 11:30 a.m. - 1:30 p.m., Sala A

Whiteside Theresa L., prof.

Z tym prowadzącym nie skojarzono jeszcze wpisów w programie.

Komitety

Komitet Naukowy

Jacek Malejczyk

PRZEWODNICZĄCY KOMITETU NAUKOWEGO

Joanna Domagała-Kulawik

Leonora Bużańska

Marcin Drąg

Dariusz C. Górecki

Claudine Kieda

Bolesław Kalicki

Małgorzata Kloc

Jacek Kubiak

Sławomir Lewicki

Leszek Lisowski

Kamilla Małek

Marek Saracyn

Andrzej K. Siwicki

Ewa Skopińska-Różewska

Cezary Szczylik

Barbara Wróblewska

Arthur Zelent

Komitet Organizacyjny

Robert Zdanowski

PRZEWODNICZĄCY KOMITETU ORGANIZACYJNEGO

Andrzej K. Siwicki

WICEPRZEWODNICZĄCY KOMITETU ORGANIZACYJNEGO

Ewa Szczucińska

SEKRETARIAT ZJAZDU

Marta Jasińska

Agnieszka Lipińska Opałka

Kamila Rusiecka

Agata Wawrzyniak

Anna Ogrodowczyk

Patrycja Schulz

Patronat i sponsorzy

Sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY GŁÓWNI

SPONSORZY

Patronat

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓŁORGANIZATORZY ZJAZDU

Miejsce

Hotel Nawigator, Szczawnica

Adres

Adres: Zdrojowa 28, 34-460 Szczawnica
Telefon: 18 540 04 40
www.szczawnicanawigator.pl

Szczawnica oddalona jest od Krakowa o zaledwie 110 km, czyli około półtorej godziny jazdy samochodem. Do Szczawnicy można również dojechać autobusem. Dojazd do Szczawnicy zapewnia droga powiatowa łącząca Szczawnicę z Krościenkiem. Przez Krościenko przebiega droga wojewódzka Nowy Targ - Krościenko - Łącko - Nowy Sącz, dzięki której Szczawnica zapewnione ma połączenia drogowe z głównymi węzłami komunikacyjnymi na obszarze województwa, głównie za pośrednictwem prywatnych linii autobusowych. W Szczawnicy, dzięki dużej liczbie połączeń lokalnych (prywatne linie busów) można z łatwością poruszać się po okolicy. Szczawnica posiada połączenia do Jaworek, Niedzicy, Sromowiec Niżnych na Spływ Przełomem Dunajca, itp.