• Warsztaty

    Warsztaty „Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u”

    27.06.2018 - 28.06.2018

  • Rejestracja

    19.06.2018 - 28.06.2018

Idea2Business „Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u”

Dyrekcja Wojskowego Instytutu Medycznego zaprasza do udziału w szkoleniu Idea2Business, które odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2018 r. w Wojskowym Instytucie Medycznym.
Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników WIM, w szczególności tych, którzy prowadzą projekty o potencjale wdrożeniowym lub mają pomysł na projekt innowacyjny i są zainteresowani zwiększeniem kompetencji w zakresie komercjalizacji jego efektów. Prowadzone jest w formie warsztatów/konwersatoriów z wstępem teoretycznym i studiami przypadków, w tym analizą w grupach wybranych pomysłów uczestników.
Warsztaty poprowadzi dr Andrzej Kuśmierz, wykładowca w Katedrze Strategii Akademii Leona Koźmińskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, programu Top500 Innovators w Uniwersytecie Stanforda oraz Leadership Academy for Poland, wraz z zaproszonymi ekspertami dziedzinowymi.

Program ramowy

Idea2Business 1
Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u
Prowadzący: dr Andrzej Kuśmierz

Cele:
• Zarysowanie drogi i strategicznych opcji jakie ma do wyboru wynalazca, związanego z nimi ryzyka i sposobów jego minimalizowania.
• Przybliżenie podstawowych analiz przeprowadzanych na różnych poziomach szczegółowości oraz procesu wnioskowania z otrzymanych wyników.
• Przekazanie wiedzy dotyczącej budowy modeli biznesowych, strategii ich rozwijania oraz tworzenia długoterminowej przewagi konkurencyjnej.
Rezultaty szkolenia:
• Uczestnicy znając praktyczny wymiar analiz będą potrafili zaprojektować badania, gdzie poprzez właściwe pytania będą poszukiwać odpowiedzi w kontekście biznesu.
• Uczestnicy nabędą wiedzę jak stworzyć praktyczny model biznesowy dopasowany do ich pomysłu i do jego otoczenia.
Metodologia:
• Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów/konwersatoriów z wstępem teoretycznym i studiami przypadków rozwiązywanymi w grupach, pozwalającymi (również w czasie dyskusji) na praktyczne poznanie zjawiska.
• Warsztaty będą oparte na konkretnych przykładach z grupy, rozwijane będą pomysły słuchaczy tak, aby odnieśli oni jak największe praktyczne korzyści.
• Zajęcia kończą się prezentacjami wybranych modeli biznesowych i dyskusją nad nimi.

Program:

DZIEŃ PIERWSZY (sala 306, budynek główny, 3 piętro), godz. 9:00-15:00
"Idea" - Jak ocenić pomysł i jego potencjał?
Konwersatorium
"Analizy" - Co można a co trzeba analizować?
- 3 poziomy analiz
Warsztat, ćwiczenia grupowe

DZIEŃ DRUGI (sala 236, budynek główny, 2 piętro), godz. 9:00-15:00
"Wybór modelu biznesowego (kanwa)"
- W poszukiwaniu rynku i przewagi konkurencyjnej
- Konkurencja/klienci/zespół
- Studium przypadku
Konwersatorium, ćwiczenia grupowe
"Strategia rozwoju"
- Prezentacje modeli i dyskusja
- Kolejne kroki przedsiębiorcy
Konwersatorium

Wielkość grupy:
Ok. 20 osób
Czas: 2 dni szkoleniowe

WYKŁADOWCY

Dr Andrzej Kuśmierz

Wykładowca w Katedrze Strategii Akademii Leona Koźmińskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, programu Top500 Innovators w Uniwersytecie Stanforda oraz Leadership Academy for Poland. Prowadzi doradztwo, wykłady oraz warsztaty z obszarów strategii, przywództwa oraz e-biznesu. Doradza przedsiębiorstwom z branży IT, telekomunikacyjnej i medycznej. Jest promotorem oraz recenzentem ponad 100 projektów doradczych (związanych ze startupami, restrukturyzacją, wdrażaniem strategii) prowadzonych w ramach programów Executive MBA i Kozminski MBA. Jest autorem i współautorem studiów przypadku oraz publikacji naukowych z zakresu strategii, przywództwa i zarządzania zmianą. Wspiera innowacje współpracując z funduszami i z naukowcami, którzy chcą zmienić swoje idee w biznes. Założyciel i CEO Idea2Business (organizacja budująca nowe firmy) oraz platformy dla inwestorów prywatnych.
Współzałożyciel, lider i autor programu Warszawskiego Akceleratora Technologicznego WAW.ac. Mentor w programie akceleracyjnym WAW.ac, w konkursie dla start up’ów Intel Business Challenge, Intel Global Challenge, ale również w DT WARP w hub:raum oraz w Challenge Up. Jest również mentorem dla młodych naukowców w programie Top Minds, wspólnym projekcie Komisji Fulbrighta i Top500 Innovators.