• Warsztaty

    Warsztaty „Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u” grupa 4

    11.06.2019 - 12.06.2019

  • Rejestracja

    22.01.2019 - 10.06.2019

Idea2Business - Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u

W zaproponowanym module dwudniowym uczestnicy stworzą model biznesowy dopasowany do projektu przy użyciu analiz i narzędzi przedstawionych na warsztacie. Projekt ten może posłużyć jako kanwa przyszłego startupu. Sesja ta zakończy się prezentacją projektów.

Efektem warsztatów są pomysły opisane w formie teasera. Zawierają podstawowe dane i analizy potrzebne do szybkiej oceny wartości projektu. Ułatwiają one niezmiernie dalszą pracę nad projektem, gdyż aniołowie biznesu, inkubatory czy nawet fundusze VC mogą w szybki sposób dokonać selekcji pomysłów z jednej strony, a z drugiej mają przygotowanego partnera do ewentualnych dalszych rozmów. Często wraz z zaangażowanym zespołem z odpowiednio dobranymi kompetencjami.

W czasie warsztatów skupiamy się na pierwszym (wg nas najważniejszym) z etapów - na preinkubacji, ale na dalszych etapach również wspieramy naukowców i im asystujemy m.in. poprzez mentoring czy wskazanie wiarygodnych partnerów.

Wykładowcy

Prowadzący
Warsztaty podstawowe prowadzi Andrzej Kuśmierz z zaproszonymi ekspertami dziedzinowymi.

Dr Andrzej Kuśmierz
Wykładowca w Katedrze Strategii Akademii Leona Koźmińskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, programu Top500 Innovators w Uniwersytecie Stanforda oraz Leadership Academy for Poland.
Prowadzi doradztwo, wykłady oraz warsztaty z obszarów strategii, przywództwa oraz e-biznesu. Doradza przedsiębiorstwom z branży IT, telekomunikacyjnej i medycznej. Jest promotorem oraz recenzentem ponad 100 projektów doradczych (związanych ze startupami, restrukturyzacją, wdrażaniem strategii) prowadzonych w ramach programów Executive MBA i Kozminski MBA. Jest autorem i współautorem studiów przypadku oraz publikacji naukowych z zu strategii, przywództwa i zarządzania zmianą.
Wspiera innowacje współpracując z funduszami i z naukowcami, którzy chcą zmienić swoje idee w biznes. Założyciel i CEO Idea2Business (organizacja budująca nowe firmy) oraz my dla inwestorów prywatnych.
Współzałożyciel, lider i autor programu Warszawskiego Akceleratora Technologicznego WAW.ac.
Mentor w programie akceleracyjnym WAW.ac, w konkursie dla start up’ów Intel Business Challenge, Intel Global Challenge, ale również w DT WARP w hub:raum oraz w Challenge Up.
Jest również mentorem dla młodych naukowców w programie Top Minds, wspólnym projekcie Komisji Fulbrighta i Top500 Innovators. https://pl.linkedin.com/in/andrzejkusmierz

Wojciech Broniatowski
Współzałożyciel i koordynator programu akceleracyjnego WAW.AC. Założyciel i Członek Zarządu Fundacji Kapitał Młodych, przez którą wspiera młodych ludzi ucząc przedsiębiorczości, organizacji i zarządzania projektami oraz pomagając zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.
Project manager z interdyscyplinarnych projektów z branż: IT, ecommerce, muzycznej, dziennikarskiej, biotechnologicznej i prawa.
Absolwent Zarządzania ALK i błyskotliwy lider, który zrobi wszystko, by wydobyć z zespołu to, co najlepsze. Swoje interdyscyplinarne doświadczenie w bankowości, mediach, prawie i ecommerce wykorzystuje do dynamicznej animacji młodych ludzi, naukowców i przedsiębiorców współpracując w ramach społeczności Idea2business. Stypendysta Fundacji Koźmińskich oraz Fundacji Orange.
Fundraiser, przedsiębiorca, autor publikacji na temat aktywizacji, edukacji i rozwoju potencjału młodzieży. https://www.linkedin.com/in/wojtekbroniatowski/