Formularz rejestracyjny już dostępny
Zarejestruj
 • WITAMY NA STRONACH VI ZJAZDU PTBMed!!!
 • Rejestracja już dostępna!!!
 • Koszty zakwaterowania i wyżywienia w trakcie pobytu na Konferencji pokrywacie Państwo samodzielnie. Proponujemy dla uczestników Zjazdu zakwaterowanie w hotelu AIRPORT (miejsce Zjazdu) po preferencyjnych cenach.

O konferencji

VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej BIOLOGIA-MEDYCYNA-TERAPIA

Rodzaj wydarzenia: Konferencja
Dziedzina wydarzenia: Medyczna
Przeznaczenie wydarzenia: Naukowo-medyczne

Polskie Towarzystwo Biologii Medycznej, Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy oraz Uniwersytet Warszawski zapraszają na VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej pod hasłem "BIOLOGIA-MEDYCYNA-TERAPIA", które odbędzie się 19-21 września 2024 roku w Warszawie.

Organizator

Polskie Towarzystwo Biologii Medycznej Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy oraz Uniwersytet Warszawski

Zaproszenie

Szanowni Państwo,
VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej w roku 2024 odbędzie się w Warszawie w dniach 19-21 września. Obrady będą miały miejsce w Airport Hotel Okęcie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie.
Będzie to tradycyjne spotkanie naukowców i klinicystów zajmujących się szeroko rozumianymi problemami Biologii Medycznej. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych przedstawicieli tej dyscypliny nauki, wymienić z nimi poglądy. Będzie też okazja do przedstawienia swoich prac i nawiązania nowych kontraktów zawodowych i przyjacielskich.
Organizację Zjazdu Zarząd Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej tym razem powierzył Wojskowemu Instytutowi Medycznemu – Państwowemu Instytutowi Badawczemu i Uniwersytetowi Warszawskiemu. Tradycyjnie zapraszamy bardzo serdecznie do aktywnego udziału w Zjeździe.
Z wyrazami szacunku,

prof. Ewa Bulska
prof. Bolesław Kalicki
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Aktualności

 • 8 March 2024

  Nagrody dla Młodych Naukowców

  Szanowni Państwo, tradycyjnie na najlepszych Młodych Naukowców będą czekały ciekawe nagrody. W tym roku do grona sponsorów nagród dla Młodych Naukowców dołączyły: ELSEVIER oraz EUROPEAN JOURNAL OF PHARMACOLOGY. Bardzo dziękujemy!

  Załączniki

  EJP | JPEG
  Elsevier | PNG
 • 29 February 2024

  SESJE MŁODYCH NAUKOWCÓW

  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy młodych pracowników naukowych do zgłaszania prac. Jak każdego roku na autorów najlepszych doniesień ustnych i plakatowych czekają bardzo atrakcyjne nagrody! Dodatkowo studenci i doktoranci płacą tylko 300 zł opłaty konferencyjnej (przy rejestracji do końca maja). Sesje dla młodych naukowców zostały zaplanowane w piątek (sesja plakatowa - cały dzień, sesja ustna w godzinach popołudniowych). Aby doniesienie ustne lub plakat mógł być zakwalifikowany do Sesji Młodych Naukowców musi spełnić dwa warunki: po pierwsze, wiek minimum 50 % autorów nie może przekroczyć 35 roku życia oraz pierwszy i prezentujący pracę autor musi liczyć sobie nie więcej niż 35 lat. Zapraszamy serdecznie wszystkich młodych pracowników nauki!
 • 29 February 2024

  Rejestracja

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż formularz rejestracyjny dostępny jest w zakładce "MENU". Po zarejestrowani powinniście Państwo otrzymać maila z potwierdzeniem rejestracji. W przypadku braku potwierdzenia lub kłopotami z rejestracją prosimy o kontakt z Sekretariatem Zjazdu.
 • 29 February 2024

  Prelegenci

  Udział w Zjeździe potwierdziła wybitna uczona - prof. Maria SIEMIONOW. Pani Profesor jest światowej sławy naukowcem i wybitną mikrochirurg, jest także profesorem ortopedii na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Specjalizuje się w mikrochirurgii i transplantologii. Jest pionierem nowych technologii medycznych w transplantologii oraz terapiach komórkowych w zakresie regeneracji nerwów i mięśni.

  Załączniki

  prof. Siemionow | JPG
 • 18 August 2023

  WYKŁAD INAUGURACYJNY

  Szanowni Państwo, miło nam jest poinformować, że wykład inauguracyjny VI Zjazdu PTBMed wygłosi prof. Ian E. Alexander. Prof. Alexander (BMedSci, MBBS, PhD) jest profesorem pediatrii i medycyny molekularnej oraz Dyrektorem ds. Badań Laboratoryjnych i starszym specjalistą w Szpitalu Dziecięcym w Westmead (Sydney, AU). Prof. Alexander jest także szefem Zakładu Badań nad Terapią Genową, wspólnej inicjatywy Children's Medical Research Institute (CMRI) i The Sydney Children's Hospitals Network (SCHN), profesorem pediatrii i medycyny molekularnej na Uniwersytecie w Sydney oraz honorowym konsultantem w dziedzinie genetyki klinicznej w Westmead Hospital. Jego wykształcenie i codzienna działalność zarówno w zakresie medycyny klinicznej, jak i badań laboratoryjnych odzwierciedlają jego zainteresowanie przekładaniem postępu badań naukowych na poprawę zdrowia dzieci. Po ukończeniu specjalistycznego szkolenia pediatrycznego w Prince of Wales Children's Hospital, profesor Alexander uzyskał doktorat z biologii molekularnej w Garvan Institute w Sydney, a następnie ukończył szkolenie z genetyki klinicznej w Instytucie Murdocha w Melbourne. W dalszej kolejności podjął studia podoktoranckie w Fred Hutchinson Cancer Research Centre w Seattle (USA). Po powrocie do Australii profesor Alexander zajął się badaniami translacyjnymi oraz utworzył specjalistyczną platformę niezbędną do zastosowania nowych terapii w warunkach klinicznych. Jego specjalistyczna wiedza i zainteresowania obejmują transfer genów za pośrednictwem wektorów wirusowych, ze szczególnym uwzględnieniem narządów docelowych, takich jak wątroba i szpik kostny. Obie lokalizacje narządowe okazują się być niezwykle obiecujące w leczeniu chorób genetycznych u dzieci. Jego zespół stał się pierwszym w Australii, który leczył chorobę genetyczną (SCID-X1) za pomocą terapii genowej i jest uznanym liderem w tworzeniu tej ekscytującej dziedziny w Australii. Profesor Alexander przewodniczył Komitetowi Doradczemu ds. Terapii Komórkowych NHMRC (CTAC). Ponadto pomógł założyć Australasian Gene Therapy Society, został wybrany na pierwszego prezesa i został w 2009 roku dożywotnim członkiem tego Towarzystwa. Jego międzynarodowe uznanie potwierdzają zajmowane stanowiska: przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Genowej i Komórkowej, australijskiego redaktora regionalnego Current Gene Therapy i zastępcy redaktora Human Gene Therapy i The Journal of Gene Medicine. W 2015 roku został mianowany członkiem Australijskiej Akademii Zdrowia i Nauk Medycznych oraz profesorem wizytującym na University College London.

  Załączniki

  prof. Alexander | PNG
 • 4 August 2023

  Zaproszenie

  Zapraszamy do rozpowszechniania informacji o VI Zjeździe PTBMed.

  Załączniki

  Plakat 2 | PDF
 • 24 July 2023

  Plakat VI Zjazdu PTBMed

  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do rozpowszechniania informacji o VI Zjeździe PTBMed.

  Załączniki

  Plakat 1 | PDF
 • 21 July 2023

  KOSZTY ZAKWATEROWANIA

  Koszty zakwaterowania i wyżywienia w trakcie pobytu na Konferencji pokrywacie Państwo samodzielnie. Proponujemy dla uczestników Zjazdu zakwaterowanie w Airport Hotel Warszawa po preferencyjnych cenach (15% bonifikaty od ceny na stronie internetowej na hasło VI Zjazd PTBMed). Proponowana zniżka dotyczy jedynie zarejestrowanych uczestników Zjazdu! Prosimy przy rezerwacji pokoju w hotelu poinformować o fakcie uczestnictwa w VI Zjeździe PTBMed.

  Załączniki

  Kawiarnia | JPG
  Sala konferencyjna | JPG
  Sala wykładowa | JPG
  Hotel | JPG
 • 20 July 2023

  Witamy!

  Witamy na stronie VI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej. Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualności dotyczących Zjazdu. Do zobaczenia w Warszawie!

Program ramowy

Sept. 19, 2024

UROCZYSTA INAUGURACJA ZJAZDU / OPENING CEREMONY

Sala A/B

WYKŁAD INAUGURACYJNY / INAUGURAL LECTURE prof. Ian ALEXANDER

Sala A/B, Moderator:

WYKŁADY PLENARNE / PLENARY LECTURES

prof. Maria SIEMIONOW, prof. Wiesław JĘDRZEJCZAK; Sala A/B, Moderator: prof. Jacek Malejczyk

BIOLOGIA KOMÓRKI / CELL BIOLOGY

Sesja naukowa; Sala A (Chair: prof. Maria Anna Ciemerych-Litwinienko, prof. J. Malejczyk)

EPIDEMIOLOGIA I CHOROBY ZAKAŹNE / EPIDEMIOLOGY & INFECTIOUS DISEASES

Sesja naukowa; Sala B (Chair: dr A. Olczak-Pieńkowska, dr P. Mitkowski)

BIOLOGIA I MEDYCYNA ROZWOJU / DEVELOPMENTAL BIOLOGY & MEDICINE

Sesja naukowa; Sala A (Chair: prof. B. Kalicki, dr A. Rustecka)

MEDYCYNA REGENERACYJNA I TERAPIE INNOWACYJNE / REGENERATIVE MEDICINE & INNOVATIVE THERAPIES

Sesja naukowa; Sala B (Chair: prof. J. Z. Kubiak, prof. S. Lewicki)

Sept. 20, 2024

WYKŁADY PLENARNE / PLENARY LECTURES

prof. Marek ŁOS, prof. Krzysztof PYRĆ; Sala A/B, Moderator:

WYZWANIA DIAGNOSTYKI MEDYCZNEJ / CHALLENGES OF MEDICAL DIAGNOSTICS

Sesja naukowa; Sala A (Chair: prof. B. Wróblewska, prof. E. Augustynowicz-Kopeć)

GENETYKA I BIOTECHNOLOGIA / GENETICS & BIOTECHNOLOGY

Sesja naukowa; Sala B

IMMUNOLOGIA DOŚWIADCZALNA I KLINICZNA / EXPERIMENTAL & CLINICAL IMMUNOLOGY

Sesja naukowa; Sala A

MOLEKULARNE PODSTAWY CHORÓB / MOLECULAR BASIS OF DISEASES

Sesja naukowa; Sala B (Chair: prof. M. Saracyn,)

ONKOLOGIA DOŚWIADCZALNA I KLINICZNA / EXPERIMENTAL & CLINICAL ONCOLOGY

Sesja naukowa; Sala A

SESJA MŁODYCH NAUKOWCÓW / YOUNG SCIENTISTS SESSION

Sesja naukowa; Sala B

Sept. 21, 2024

WYKŁADY PLENARNE / PLENARY LECTURES

prof. Piotr SICIŃSKI, prof. Jacek JEMIELITY; Sala: A/B, Moderator:

CHEMIA MEDYCZNA I BIOCHEMIA / MEDICAL CHEMISTRY & BIOCHEMISTRY

Sesja naukowa; Sala A (Chair: prof. K. Małek, prof. E. Bulska, dr hab. Mariusz Pietrzak)

TERAPIE EKSPERYMENTALNE I BADANIA KLINICZNE / EXPERIMENTAL THERAPIES & CLINICAL TRIALS

Sesja naukowa; Sala B (Chair: prof. A. Lutyńska, prof. B. Kisiel, dr A. Ścieżyńska)

Miejsce

AIRPORT HOTEL OKĘCIE

Adres

ul. Komitetu Obrony Robotników 24
02-148 Warszawa

Airport Hotel Okęcie usytuowany jest w pd.-zach. części Warszawy, przy zbiegu dróg krajowych: S2, S7, S8, w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina. Jest to dogodny punkt w podróżach krajowych i zagranicznych. Sieć transportu publicznego łączy hotel z centrum Warszawy oraz węzłami komunikacji dalekobieżnej. T: +48 22 456 80 00 E: rezerwacja@airporthotel.pl

Opłaty

  Konto bankowe

  68 1020 1042 0000 8102 0312 3098

  Dane do przelewu: Nazwa odbiorcy: POLSKIE TOWARZYSTWO BIOLOGII MEDYCZNEJ Nazwa banku: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA. W tytule przelewu proszę podać: Imię i Nazwisko, VI Zjazd PTBMed. Opłaty należy dokonać nie później niż 14 dni od rejestracji.

  Koszty uczestnictwa w konferencji

  Uczestnik standardowy

  Przy rejestracji do May 31, 2024
  800.00 PLN

  Uczestnik - członek PTBMed

  Przy rejestracji do May 31, 2024
  600.00 PLN

  Uczestnik - Młody Naukowiec (Student/Doktorant do 35 roku życia)

  Przy rejestracji do May 31, 2024
  300.00 PLN

  Uczestnik on-line

  Przy rejestracji do Aug. 31, 2024
  200.00 PLN

  Osoba towarzysząca

  Przy rejestracji do Aug. 31, 2024
  400.00 PLN

Informacje

PRZYGOTOWANIE MATERIAŁÓW:

Streszczenia doniesień ustnych i plakatów należy przysłać za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji. Nabór prac rozpoczyna się 01.01.2024. Zakończenie naboru prac - 31.07.2024.


PROGRAM KONFERENCJI PRZEWIDUJE:

•Wykłady plenarne zaproszonych gości (30 min.)

•Doniesienia ustne (10 min.)

•Sesje plakatowe (wielkość plakatu 70-100 cm). Sesje plakatowe będą odbywać się w ciągu całego dnia; sesja plakatowa VARIA - czwartek, sesja plakatowa Młodych Naukowców - piątek.

W ramach Zjazdu przewidziane są sesje młodych pracowników naukowych (pracownik nauki do 35 roku życia) – doniesienia ustne (10 min.) lub plakat

Komitety

Komitet Naukowy / Scientific Committee

prof. Bolesław Kalicki

Przewodniczący Komitetu Naukowego

prof. Ewa Bulska

Przewodnicząca Komitetu Naukowego

prof. Ian Alexander

prof. Ewa Augustynowicz-Kopeć

dr hab. Barbara Joanna Bałan

dr Klaudia Brodaczewska

dr hab. Katarzyna Donskow-Łysoniewska

prof. Maria Anna Ciemerych-Litwinienko

prof. Karina Jahnz-Różyk

prof. Jacek Jemielity

prof. Claudine Kieda

prof. Małgorzata Kloc

dr hab. Jacek Z. Kubiak

dr hab. Ernest Kuchar

dr hab. Sławomir Lewicki

dr Agnieszka Lipińska Opałka

prof. Leszek Lisowski

prof. Marek Łos

prof. Jacek Malejczyk

prof. Kamilla Małek

płk dr hab. Marek Saracyn

prof. Piotr Siciński

prof. Maria Siemionow

prof. Andrzej. K. Siwicki

prof. Ewa Skopińska-Różewska

dr hab. Bartosz Słomiński

dr Agnieszka Synowiec

prof. Michael Stear

dr Agata Tomaszewska

prof. Barbara Wróblewska

Komitet Organizacyjny / Organizing Committee

dr Robert Zdanowski

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

dr Agnieszka Rustecka

v-ce Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Iwona Błażejewska

Sekretariat

Monika Leśniak

Sekretariat

Ewa Szczucińska

Sekretariat

Andrzej Artemiuk

Agata Będzichowska

Andrzej Gawor

Marcin Jakóbczyk

Aleksandra Majewska

Anna Olczak-Pieńkowska

Edyta Woźniak-Dudzińska

Patronat i sponsorzy

Patronat

PATRONAT HONOROWY

Sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

Patronat

PATRONAT MEDIALNY