Tydzień Nauki i Edukacji

Rodzaj wydarzenia: Konferencja
Dziedzina wydarzenia: Medyczna
Przeznaczenie wydarzenia: Naukowo-medyczne

Dyrekcja i Oddział Działalności Naukowo-Badawczej Wojskowego Instytutu Medycznego serdecznie zapraszają na IV edycję „Tygodnia Nauki i Edukacji”, który odbędzie się w dniach 23 - 27 marca 2015 roku.
Motywem przewodnim tegorocznego „Tygodnia Nauki i Edukacji” jest własność intelektualna w kontekście najnowszych zmian w prawodawstwie. Celem spotkań jest przybliżenie uczestnikom kolejnych etapów procesu komercjalizacji – od pomysłu i tworzenia interdyscyplinarnych zespołów badawczych, poprzez realizację projektów, po ochronę i wykorzystanie uzyskanych dóbr intelektualnych.

Podczas „Tygodnia Nauki i Edukacji” uczestnicy będą mieli okazję poznać doświadczenia osób biorących udział w życiu naukowym WIM oraz zaproszonych gości - specjalistów z Narodowego Centrum Nauki, Akademii Leona Koźmińskiego, BTM Innovations Sp. z o.o. i Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN.
Wszystkich zainteresowanych aplikowaniem w konkursach NCN zapraszamy do udziału w spotkaniu z Doktor Laurą Bandurą-Morgan, Koordynatorem w Dziale Nauk o Życiu NCN, która wygłosi wykład pt. „Badania podstawowe esencją nauki” oraz poprowadzi warsztaty „Projekty badawcze w ramach NCN”.

Oferujemy również możliwość uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych z zakresu obsługi naukowych baz danych dostępnych na serwerze WIM oraz zakupu publikacji naukowych na kiermaszu książek.

Organizator

Oddział Działalności Naukowo-Badawczej